Dla Seniorów

~ Trening seniora ~

~ Poznawczy trening seniora ~


TRENING SENIORA

Obecnie coraz więcej osób po 50 roku życia zainteresowanych jest podjęciem aktywności fizycznej. Niestety wiele z nich albo rezygnuje od razu uważając, „że się do tego nie nadaje”, czy „nie ma czasu” lub też zniechęcają się po kilku pierwszych próbach zauważając u siebie spadek sił i energii. Nie musi tak być! Szkoła Sportowa Garden Sport wychodzi naprzeciw potrzebom Klientów 60+ wprowadzając do swojej oferty profesjonalne treningi dostosowane do ich szczególnych potrzeb.

Regularna aktywność fizyczna podejmowana po 60 roku życia niesie ze sobą wiele zalet, m.in.: zahamowanie utraty tkanki mięśniowej; zatrzymanie skutków starzenia się; zwiększa ruchomość stawów; zmniejsza ryzyko osteoporozy, cukrzycy, czy chorób układu krążenia; zmniejsza nadwagę; minimalizuje stany bólowe; poprawia koordynację; ma wpływ na zdolności umysłowe przyspieszając proces podejmowania decyzji, poprawiając pamięć i zmniejszając ryzyko demencji. Ćwiczenia aerobowe, wzmacniające, rehabilitacyjne, stretching, trening z obciążeniem, relaksacja – dostosowane do indywidualnych możliwości i potrzeb naszych Klientów - przynoszą korzystne efekty zarówno w sferze cielesnej, jak i duchowej. Dzięki nim poprawia się kondycja fizyczna oraz wzrasta zadowolenie z siebie i duma z osiąganych wyników. Dzięki systematycznym ćwiczeniom poprawia się samopoczucie, czujemy się lepiej, jesteśmy zdrowsi, wzrasta niezależność i pewność siebie.

Zapraszamy wszystkich Państwa na nasze treningi Seniora, które odbywają się po wcześniejszym umówieniu telefonicznym, lub e-mailowym na terenie Klubu Sportowego RzKS Juvenia Kraków. Starannie dobrany zestaw ćwiczeń pozwala na aktywność fizyczną zarówno w plenerze, jak i na siłowni. Dzięki treningowi ogólnorozwojowemu maksymalizujemy wysiłek i trenujemy różne partie mięśniowe minimalizując ryzyko przeciążeń i kontuzji. Nasze zajęcia mają charakter ogólnorozwojowy mający na celu wzmocnienie organizmu oraz podtrzymanie lub podniesienie na wyższy poziom sprawności psycho-motorycznej ćwiczących. Zapraszamy Państwa indywidualnie, w parach, a nawet w grupach.

Bądźmy aktywni! Bądźmy zdrowi! Bądźmy szczęśliwi!

Przed podjęciem treningu w Szkole Sportowej Garden Sport zalecamy kontrolne badanie lekarskie w celu sprawdzenia czy nie ma żadnych przeciwwskazań do udziału w zajęciach.


POZNAWCZY TRENING SENIORA

Człowiek z samej swojej natury jest istotą aktywną. Jest aktywny w swoich stosunkach ze światem, czy w tym co robi dla siebie samego. Potrzebuje aktywności, by móc się rozwijać. Rozwój ten rzecz jasna nie ogranicza się jedynie do sfery fizycznej, czy fizjologicznej. Choć aktywność fizyczna jest bardzo ważna w każdym wieku, nie możemy zapominać o naszym rozwoju poznawczym. Człowiek dynamicznie poszerza swoje możliwości poznawcze przez całe swoje życie – choć na każdym etapie proces ten przebiega w różny sposób.  By móc sprostać zmieniającym się wciąż wymaganiom otoczenia i nawet narzucanym samym sobie wymogom należy aktywnie rozwijać swój układ psychiczny, swoją wiedzę, umiejętności – ogółem cała sferę poznawczą, dzięki której w zadowalający sposób egzystujemy w społeczeństwie.

W pewnym wieku nasze możliwości poznawcze ulegają znacznemu zmodyfikowaniu. Nasza pamięć, uwaga, percepcja, sposób myślenia i rozumowania, umiejętność podejmowania decyzji i wydawania sądów, czy też sposób w jaki mówimy, zmieniają się w porównaniu do poziomu tych właściwości w wieku wcześniejszym. W wieku dojrzałym bardzo ważne jest zachowanie elastyczności umysłowej oraz podatności na nowe idee i sposoby działania. Należy w jak największym stopniu zadbać, aby zachodzące zmiany jakościowe i ilościowe nie miały destrukcyjnego wpływu na nas samych, czy nasze kontakty z otoczeniem.
W związku z tym Garden Sport zaprasza wszystkich Państwa na Poznawcze Treningi Seniora. W trakcie Treningu pracują Państwo nad najważniejszymi elementami poznawczymi – pamięcią, uwagą, postrzeganiem, analitycznością myślenia itd. Pracujemy w formie warsztatowej – organizujemy różnego rodzaju łamigłówki, zadania, scenki, które przeplatane są prostymi ćwiczeniami ruchowymi dostosowanymi do możliwości naszych Kursantów. Dobrze się bawimy przy okazji poszerzając nasze kręgi społeczne oraz pracując nad naszym umysłem. Umysł bowiem „ nie jest książką, którą można otworzyć i przeczytać w wolnym czasie”, jak pisała swego czasu J.K. Rowling. Należy dbać o jego dobrą formę i kondycję. Zróbmy to razem w Garden Sport!